URB.Energy
(Energy Efficient and Integrated Urban Development Action)

Partnerzy > Polska
Inhalt
Search
European UnionBaltic Sea Region
Part-financed by the European Union (European Regional Development Fund and European Neighbourhood and Partnership Instrument). eu.baltic.net

In addition, the project is supported by the German Federal Programm Transnational Cooperation of the Federal Ministry of Transport, Building and Urban Affairs. www.interreg.de

Gmina Piaseczno

Piaseczno jest gminą miejsko-wiejską położoną w centralnej Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy, na południe od niej. Gmina Piaseczno składa się z miasta i 32 sołectw. Piaseczno jest siedzibą lokalnych władz samorządowych. Jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów i mieszkańców ceniących spokój i aktywny wypoczynek. Oferuje swoim mieszkańcom komfortowe miejsce do pracy i życia poprzez budowę nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Liczba mieszkań oddawanych corocznie przekracza 1000.
W 2006 roku Piaseczno zostało uznane za lidera w rankingu wartości inwestycji przypadających na głowę mieszkańca. W roku bieżącym, w rankingu magazynu Forbes, zostało uznane za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do prowadzenia biznesu w Polsce, zajmując 2 miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Zajęło także 2 miejsce w rankingu na najatrakcyjniejsze miejsce dla firm z kapitałem zagranicznym. Piaseczno jest zauważalnym rynkiem dla firm z branży serwisowej. Ulokowało się tutaj wiele centrów sprzedaży. Miasto i Gmina Piaseczno rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczą liczne realizowane tu inwestycje.

Miasto i Gmina Piaseczno zajmuje tereny o powierzchni 128,2 km2, z czego miasto – 16,33 km2. Zamieszkuje tu 64 tys. mieszkańców, z czego w mieście 38 tys. a 26 tys. na terenach wiejskich.

Projekt Urb.Energy
Piaseczno dąży do opracowania zintegrowanego planu rozwoju  miasta zawierającego koncepcje efektywnego energetycznie zintegrowanego rozwoju urbanistycznego dla terenów wskazanych w programie rewitalizacji opracowanym w 2005 r. W centrum miasta wskazano szereg budynków, które mogą być podmiotami dla opracowania studiów wykonalności i póżniejszego pozyskiwania środków finansowych ze struktur Unii Europejskiej na przeprowadzenie takich projektów. Obszar tego działania obejmuje 18 budynków w centrum miasta, wzniesionych w latach 1965-1975. Wszystkie budynki są zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe z przeważającą prywatną własnością lokali.

Contact

City and County Piaseczno

Janusz Bielicki
bielicki@piaseczno.eu
http://www.piaseczno.eu

ul. Kosciuszki 5
Piaseczno 05-500
Poland

Fon: +4822-7017661
Fax: +4822-7017540
Select Language
  • English
  • Deutsch nicht verfügbar
  • Eesti not available
  • Latviski not available
  • Lietuviškai not available
  • Polski
  • Русский недоступен
News

URB.Energy
Energy Efficient and Integrated Urban Development Action
Sitemap • Terms of use • Imprint • © 2009 Housing Initiative for Eastern Europe (IWO) e.V. • agentur makz